Разблокиране на ПИН код: Разлика между версии

От Infonotary
Направо към навигацията Направо към търсенето
Редакция без резюме
Редакция без резюме
Ред 1: Ред 1:
В случай, че въведете вашия ПИН три пъти грешно, той се блокира и е необходимо да бъде разблокиран като за целта можете да използвате [http://www.infonotary.com/site/?p=doc_l2_3 Infonotary Smart Card Manager].
В случай, че въведете вашия ПИН три пъти грешно, той се блокира и е необходимо да бъде разблокиран, като за целта трябва да използвате [http://www.infonotary.com/site/?p=doc_l2_3 Infonotary Smart Card Manager].


За да направите това стартирайте програмата и следвайте следните стъпки:
За да направите това стартирайте програмата и следвайте следните стъпки:

Версия от 21:19, 12 юни 2018

В случай, че въведете вашия ПИН три пъти грешно, той се блокира и е необходимо да бъде разблокиран, като за целта трябва да използвате Infonotary Smart Card Manager.

За да направите това стартирайте програмата и следвайте следните стъпки:

ISCM Main Screen.png

Появява се диалогов прозорец, в който трябва да въведете Вашия АИН и два пъти нов ПИН код (или стария, който сте ползвали). АИН кодът може да бъде намерен на Персоналните за достъп до картата, получени заедно с нея (примерна бланка). Минималната и максималната дължина на ПИН зависи от модела на смарт картата.

ISCM Unblock.png


Ако разблокирането е успешно се извежда следното съобщение:

ISCM Successful.png


Ако въведеният АИН е некоректен ще получите следното съобщение:

ISCM Unsuccessful.png

WarningYellow.png Внимание: Ако при опит за разблокиране се въведе грешен АИН 3 (три) пъти за Bit4id или 5 (пет) пъти за Siemens, картата се блокира необратимо и става неизползваема!


В случай че използвате OpenSC като драйвер за картата, горният метод няма да сработи. Разблокирането на ПИН чрез OpenSC е описано в статията Работа с OpenSC.